Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

Дата: 1 грудня 2020 о 17:52, Оновлено 23 лютого 2021 о 21:58

#розірвиколонасильства!

Приєднуйтесь і ви - почніть свій активізм сьогодні!

Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Ліцей традиційно приєднується до цих заходів.

У грудні 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок і запропонувала урядам, міжнародним і неурядовим організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на підвищення інформованості та привернення уваги громадськості до цієї проблеми. Дата була обрана в пам’ять про сестер Мірабал – політичних активісток, котрі в 1960 році були жорстоко вбиті за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо. Цей день також став символом світового визнання проблеми гендерного насилля.

Як свідчить статистика, кожна третя жінка у світі хоча б раз у житті зазнала фізичного, психологічного, економічного чи сексуального насильства. Близько 100 000 гине щороку.

В Україні проблема домашнього насильства є дуже гострою, адже кожна п’ята дівчина і жінка стикалася із фізичним чи сексуальним насильством! Тож маємо визнати, що проблема насильства в Україні також все ще існує.

15 листопада 2001 року ухвалено відповідний закон «Про попередження насильства в сім’ї». Україна приєдналася до кампанії ООН проти побутового насильства, започаткована загальнодержавна кампанія «Стоп-насильству».

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює важливі дати:

• 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

• 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством.

• 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.

• 5 грудня – Міжнародний день волонтера.

• 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.

• 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.

• 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Куди звертатися у випадку домашнього насильства:

• 102 ― Національна поліція України

• 1547 ― урядова гаряча лінія з попередження домашнього насильства

• 116-123 або 0 800 500 335 ― «Ла Страда»

• 772 або 0 800 500 225 ― національна «гаряча» лінія з питань запобігання насильству в сім'ї, торгівлі людьми та гендерної дискриминації

• мобільні бригади Міністерства соціальної політики в регіонах 

https://fb.watch/26bH5vIF2G/

Щорічно 1 грудня, відповідно до рішень Всесвітньої організації охорони здоров’я та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятих у 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом (World AIDS Day).

З цієї нагоди пропонуємо вам ознайомитися з інформацією щодо розповсюдження ВІЛ-інфекціі

ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини. Потрапляючи в організм і розмножуючись, він руйнує клітини імунної системи, які відповідають за боротьбу з інфекціями.

Згодом у ВІЛ-позитивної людини розвивається синдром набутого імунного дефіциту (СНІД), й організм втрачає здатність захищатися від інфекцій і пухлин.

У концентрації, достатній для інфікування інших людей, ВІЛ може міститися у:

• крові;

• спермі;

• вагінальних виділеннях;

• грудному молоці.

Шляхи передачі ВIЛ:

• через кров (парантеральний шлях передачі) – при спільному використанні нестерильних шприців, медичного інструментарію, який порушує цілісність шкіри;

• переливанні інфікованої крові та її компонентів;

• використанні нестерильного інструментарію для пірсинга, проколювання вух, манікюра, педикюра, гоління, тату, що містить залишки інфікованої крові;

• при статевому контакті (статевий шлях передачі) – вагінальному, анальному,

• оральному сексі без використання презерватива;

• від ВІЛ-позитивної матері до дитини – під час вагітності, пологів та при грудному вигодовуванні.

Міжнародний день боротьби за скасування рабства відзначається щорічно 2 грудня

у межах акції «16 днів проти насильства»

Дата обрана не випадково, саме 2 грудня 1949 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. В України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

Зараз, у наш високотехнологічний і цивілізований вік, рабство здається чимось давно забутим, що сягнуло в далеке середньовіччя. Але, на жаль, це не так. І тепер, досі процвітає у світі торгівля людьми. Дослідниками виносяться чіткі критерії щодо визначення категорії рабського стану людини по відношенню до навколишнього соціуму. Це і люди, які були загнані в тому числі і в сексуальне рабство. У категорію рабів входять і ті, хто працює з примусу, за борги або проти своєї волі. До рабів, на жаль (і це реалії сучасного світу!), відносяться і ті, хто народився в неволі. Все це і багато інших форм рабства порушують права людини, принижують її гідність і суперечать законам цивілізованого світу.

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Експлуататори отримують прибуток через контроль та експлуатацію інших людей. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Щорічно близько 800 тисяч осіб у світі продають за кордон з метою експлуатації. Експлуатація може відбуватись як всередині країни, так і поза її межами, а вербувальниками найчастіше є знайомі люди – ті, яким довіряють. Торгівля людьми може відбуватись у різних формах.

В Україні і у світі 3 грудня відзначається Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

День був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1982 році. Цього дня Асамблея закликала держави-члени ООН проводити заходи, спрямовані на подальшу інтеграцію людей з особливими потребами у життя суспільства. Люди з інвалідністю досить часто бувають виключені з повноцінного життя громад. Їхня дискримінація набуває різних форм, включно з фізичними і соціальними бар’єрами. Від цього потерпає суспільство, адже втрата такого вагомого потенціалу суттєво збіднює людство.

За час свого існування ООН прагнула до поліпшення становища людей з інвалідністю та умов їхнього життя. В 1971 році ГА ООН прийняла Декларацію щодо прав розумово відсталих осіб і в 1975 році – Декларацію про права людей з інвалідністю, у яких були встановлені норми гарантування однакових умов і рівного доступу до обслуговування.

13 грудня 2006 року ГА ООН було прийнято Конвенцію про права людей з інвалідністю, яка є правозахисним документом з чіткою орієнтацією на соціальний розвиток, – це водночас договір з прав людини та інструмент розвитку. Конвенція набрала чинності 3 травня 2008 року.

Принципами конвенції є:

  • повага до притаманної кожній людині гідності та особистої незалежності;
  • недискримінація; повне й ефективне залучення в суспільство; повага особливостей людей з інвалідністю;
  • рівність можливостей; доступність; рівність чоловіків і жінок;
  • повага до здібностей дітей з інвалідністю тощо.

Україна ратифікувала Міжнародну конвенцію ООН про права людей з інвалідністю 16 грудня 2009 року. Тема року: «Забезпечення активної участі інвалідів у житті суспільства - реалізація Порядку денного в галузі сталого розвитку на період до 2030 року».

Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | 5 грудня в Україні відзначається  Міжнародний день волонтера, а 8 грудня - День благодійництва

5 грудня - Міжнародний день добровольців в ім'я економічного і соціального розвитку (саме такою є «офіційна» назва цього Дня).

          Волонтер – у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Це люди, які цілком безоплатно працюють будь-де, де потрібна їхня допомога.

Офіційно вважається, що волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у 1920 році у Франції, під Страсбургом, був здійснений перший волонтерський проєкт за участю німецької та французької молоді, у рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в районі місць найбільш запеклих боїв між німецькими й французькими військами. Потім цю естафету підхопила Індія й рух поширився світом.

У 1987 році в світі налічувалося 80 мільйонів волонтерів, на початок ХХІ ст. – понад 100 мільйонів.

Генеральна Асамблея ООН в 1985-му році на 40-й сесії у спеціальній резолюції запропонувала урядам відзначати 5 грудня як «Міжнародний день волонтерів в ім’я економічного і соціального розвитку», закликавши їх здійснювати заходи для спонукання людей у всіх сферах діяльності пропонувати свої послуги як волонтерів.

Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014р. – саме Революція Гідності дала поштовх розвитку волонтерства в нашій країні, яке з поодиноких спорадичних випадків виросло в потужний громадянський рух. Ці люди заради ближнього (в широкому розумінні цього слова) жертвували всім, чим лише могли: часом, грошима, а іноді й життям, перевернувши усталене й стереотипне «моя хата скраю».

Війна на сході країни, тисячі поранених, мільйони біженців, відсутність налагодженої інфраструктури в армії – все це лягло на плечі українських волонтерів. Саме волонтери добровольцями йшли на фронт, волонтери збирали по світу гроші й везли на передову все, що лише могли, починаючи зі шкарпеток і закінчуючи тепловізорами, приймали біженців, здавали кров пораненим, знаходили потрібні ліки, плели маскувальні сітки й готували борщові набори.

Саме завдяки українським волонтерам – їхній шляхетній жертовності, активній громадянській позиції та фанатичній відданості справі – Україна вистояла й зберегла незалежність. Цьогорічна тема Міжнародного дня волонтерів – «Волонтери діють першими. Тут. Скрізь». Вона присвячена, передусім, самовідданій роботі волонтерів як перших респондентів в періоди криз.

16 днів проти насильства": чому це важливо | Рубрика

6 ГРУДНЯ- ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ СТУДЕНТОК, РОЗСТРІЛЯНИХ У МОНРЕАЛІ.

6 грудня 1989 року 25-річний Марк Лепін, озброєний самозарядним карабіном та мисливським ножем проник у політехнічну школу Монреаля, де розстріляв 14 студенток і поранив 13 інших, після чого вчинив самогубство.

Він відкривав вогонь винятково по жінках і в передсмертній записці звинуватив феміністок у тому, що вони нібито зруйнували його життя.

Пізніше, 6 грудня стало Національним днем пам’яті та дій проти насильства щодо жінок.

З початком «тихої революції» у Квебеку у 1960-х роках жінки почали відігравати значимішу роль у житті суспільства. Велику роль у заохоченні жінок займатися нетрадиційними для них професіями відігравав рух фемінізму. У 1970-х та 1980-х роках багато жінок поступало у технічні ВУЗи Монреалю та Канади. Система заохочень для жінок у коледжах та університетах викликала незадоволення у незначної частини чоловіків, які вважали такі заходи дискримінаційними. Саме до цієї категорії незадоволених належав 25-річний Марк Лепін, який звинувачував фемінізм та жінок у своїх життєвих негараздах та неможливості потрапити до Політехнічної школи Монреалю.

Розстріл жінок у Монреалі мав великий резонанс у канадському суспільстві: він загострив увагу на проблемі насильства проти жінок.

Насильство щодо жінок та дівчат – одне з найпоширеніших порушень прав людини у світі. Кожна третя жінка (33%) протягом життя зазнала фізичного та/або сексуального насильства. Це приголомшливий показник. Ґендерно зумовлене насильство (ҐЗН) є глобальною проблемою, яка існує у всіх країнах у тих чи інших формах, включно з сексуальним насильством, домашнім насильством та торгівлею людьми з метою сексуальної експлуатації.

Ґендерно зумовлене насильство спричиняє як безпосередні, так і довгострокові наслідки для фізичного, психічного та сексуального здоров’я жінок та дівчат, і зрештою впливає на їхнє благополуччя, стаючи на заваді повноцінній участі в житті суспільства. Ґендерно зумовлене насильство не лише спричиняє біль та страждання, але й руйнує родини, погіршує ефективність праці, послаблює конкурентоздатність країни та сповільнює її розвиток.

9 ГРУДНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ - Головне управління  Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області

9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією

В цей день у 2003 році в мексиканському місті Мерида на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції і вже 14 грудня 2005 року Конвенція набула чинності, як міжнародний правовий документ, обов'язковий до виконання її сторонами.

На кінець 2009 Конвенцію підписали близько 140 держав і близько 80 держав її ратифікували.

Україна ратифікувала цю угоду 18 жовтня 2006 року.

Цей міжнародний договір передбачає заходи із запобігання корупції, покаранню винних, а також механізми міжнародної співпраці в боротьбі з нею. Він зобов’язує держави-члени проводити політику протидії корупції, схвалювати відповідні закони і засновувати спеціальні органи боротьби з цим явищем. Документ зобов'язує країни, які підписали його, встановлювати відповідальність за корупцію за законом. Карними вважаються хабарі, присвоєння бюджетних засобів і відмивання корупційних доходів. Згідно з одним із положень конвенції, необхідно повертати кошти до тієї країни, звідки вони надійшли в результаті корупції.

10 грудня – Міжнародний день прав людини :: Державна міграційна служба  України

Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини.

Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.

Загальна декларація прав людини - важливий і корисний документ. Але в ньому говориться про людей загалом - і жодного слова про дітей. Але ж діти потребують особливої уваги й захисту з боку держави.

Саме тому 1989 року ООН прийняла окремий документ під назвою «Конвенція про права дитини».

Конвенція - це міжнародна угода. У ній держави беруть зобов'язання дотримуватись прав кожної дитини. І наша держава також підписалася під цим документом, а значить - пообіцяла світові піклуватися про своїх маленьких громадян. Документ містить 54 статті, в них - 40 прав, які має дитина. Нижче наведені тільки ті статті Конвенції, які стосуються прав дитини. Всі права можуть бути класифіковані за певними принципами.

Спробуймо класифікувати права:

  • Всі діти мають право на життя;
  • Всі діти мають право на піклування і турботу;
  • Всі діти рівні у своїх правах.

Права «піклуйтеся-про-мене»:

  • Ти маєш право на достатнє та здорове харчування;
  • Ти маєш право на освіту;
  • Ти маєш право на медичну допомогу;
  • Ти маєш право на розваги.

Права «не знущайтеся наді мною»:

  • Ти маєш право на захист від економічної експлуатації та примусової праці;
  • Ти маєш право на захист від будь-якої роботи, яка може бути небезпечною для твого здоров’я;
  • Ти маєш право не бути жертвою війни;
  • Ти маєш право на захист від сексуальної експлуатації.

Права «я маю власну думку»:

  • Ти маєш право виражати свої погляди;
  • Ти маєш право сповідувати свою власну релігію;
  • Ти маєш право об'єднуватися з іншими;
  • Ти маєш право на інформацію.

Права «спеціальних потреб»: життя деяких дітей є важчим, ніж у їхніх однолітків. Тому такі діти потребують спеціальної уваги і піклування:

  • Діти-інваліди;
  • Діти, позбавлені батьківського піклування;
  • Діти-біженці;
  • Діти у конфлікті з законом.

Преамбула (вступ до Конвенції)

Преамбула Конвенції ООН про права дитини містить таку важливу інформацію, як:

  • діти мають право на особливе піклування та допомогу;
  • сім'я несе відповідальність за повний та гармонійний розвиток дитини;
  • дитина потребує спеціальної охорони, піклування і захисту як до, так і після народження;
  • діти, які живуть у виключно тяжких умовах, потребують особливої уваги;
  • важливість традицій і культурних цінностей суспільства, в якому зростає дитина;
  • важливість міжнародного співробітництва для поліпшення умов життя дітей в кожній країні.

Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права дитини в перший же рік своєї незалежності. У нашій країні не існує спеціального законодавства для неповнолітніх, і їх права виділені окремими статтями Сімейного, Цивільного, Кримінального та Кримінально-Процесуального кодексів України, а також регулюються окремими законами, такими як закони «Про охорону дитинства», «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю», «Про попередження насильства в сім’ї». Різні державні інституції та міністерства покликані відповідати за дотримання прав дитини в Україні. Багато зусиль також докладають громадські організації, які працюють на терені захисту прав дитини, щоб кожна дитина почувала себе захищеним законом повноцінним членом суспільства.

ВИСНОВОК

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Метою проведення акції є привернення уваги суспільства до актуальної проблеми подолання насильства в сім’ї щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху.

Ліцей традиційно приєднався до проведення 16-денної акції.

Упродовж цього періоду робота була спрямована на розуміння необхідності реалізації принципів толерантності в суспільстві, потребу злагоди, поваги до інших людей, дотримання своїх переконань і визнання такого ж права за іншими, підвищення настрою учасників освітнього процесу, створення ситуацій успіху для невпевнених та розкриття творчого потенціалу обдарованих дітей.

План проведення був насиченим та різноманітним. Соціально-психологічною службою проводилися просвітницько-профілактичні, інформаційні заходи з правової тематики; проводився моніторинг та діагностика зі здобувачами освіти ліцею та батьками; цікаві зустрічі з фахівцями громади (молодіжними організаціями, службою у справах сім’ї, дітей та молоді, спеціалістами правоохоронних органів, представниками районної бібліотеки) тощо.

У рамках акції «16 днів проти насильства», ліцеїсти приєдналися до волонтерської роботи й зробили добру, благочинну справу – зібрали для дітей прифронтової зони , а саме Толоківської школи, канцтовари, іграшки, речі особистої безпеки. Також діти написали вітальні листи з Новорічними святами та побажаннями миру, здоров’я й повернення додому воїнам, які зараз захищають нас на передовій.

І на завершення цього періоду в ліцеї пройшла акція-рефлексія «Ми проти насильства! А ти?», де учні мали змогу на запропанованих долоньках написати, що таке насильство, та чому вони проти насилля.

Сподіваємося, що усі заходи, які були проведені з ліцеїстами, залишили в їхніх серцях та діях позитив.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.