Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Міжнародний День Землі

Дата: 22 квітня 2021 о 15:34, Оновлено 22 квітня 2021 о 16:58
Автор: Кулик О. П.
200 переглядів

22 квітня у світі відзначають Міжнародний День Матері-Землі

Міжнародний День Землі відзначається щорічно 22 квітня. Представники екологічного руху обрали цей день, щоб звернути увагу на проблеми навколишнього середовища, які торкаються усіх нас. У 2021 події, приурочені до Дня Землі, проходять під гаслом "Відродити нашу Землю".
Перша екологічна акція відбулася в цей день в 1969 році. Сенатор США Гейлорд Нельсон закликав до створення дня, який приверне увагу суспільства до екологічних проблем. У минулому Нельсон був свідком великого розливу нафти у водоймі. Він зібрав групу з ініціативних студентів і організував першу екологічну демонстрацію. У нашій країні, ще у складі СРСР, День Землі вперше відзначили у 1990 році. А у 2009 році ООН встановило офіційну дату Міжнародного Дня Землі.
У ці дні у всьому світі проходять демонстрації активістів, екологічні саміти, форуми та інша просвітницька діяльність. Темами 2021 року є відновлення біорізноманіття, кліматичні зміни та боротьба з пандемією коронавірусу

Кожна людина може долучитися до боротьби за чистоту рідної планети. Усе починається з маленьких змін, з кожного з вас. Нині набуває популярності рух Zero waste - "нуль відходів" - це ідеологія і система принципів, спрямованих на заменшення відходів шляхом багаторазового використання речей та матеріалів, які можна переробляти і використовувати повторно. Представники цього руху наголошують, що нічого з того, що є небезпечним для навколишнього середовища і життя людини, не має потрапляти у воду, грунт чи атмосферу. Величезні площі сміттєзвалищ та сміттєві острови в океанах - це проблема, які прагнуть вирішити активісти руху Zero waste.

Ви також можете долучитися до цього руху, зменшивши використання пластику у вашому житті: придбати багаторазові торбинки для покупок і мішечки для овочів, фруктів, не використовувати одноразовий пластиковий посуд, обрати екологічні засоби особистої гігієни, купувати товари без зайвої пластикової упаковки тощо.

Разом із цим у світі набуває поширення рух Slow fashion, тобто "повільна мода", який також відповідає принципам Zero waste. Зміст у тому, щоб не підтримувати індустрію моди і краси, яка є "швидкою" за своєю суттю - не купувати кожен сезон модні речі низької якості, які швидко зношуються, а, навпаки, складати гардероб із якісних базових речей, купувати у секондах чи з рук не тільки одяг, але й меблі, посуд, техніку, інші побутові речі. Ремонтувати, а не викидати. Здавати на переробку.

Звичайно, безліч проблем потребують державного регулювання: токсичні виробництва, забруднення атмосфери та скидання у водойми отруйних відходів, викиди вуглецю через засилля транспорту у містах, шумове забруднення, знищення екосистем, нестача заводів з переробки сміття тощо. А між тим, Україна, як держава, взяла на себе зобов’язання перед ЄС щодо зменшення кількості захоронення відходів до 35% у 2030 році.

Громадськість турбують зміни клімату, викликані парниковим ефектом, які є незворотними. Влітку у Канаді через високу температуру води і повітря розтанув останній шельфовий льодовик. Які наслідки глобального потепління? Тануть льодовики, ця холодна прісна вода потрапляє в океани, сповільнюється Гольфстрім, величезна тепла течія, яка гріє Європу. Це призведе до кліматичної катастрофи і різкого похолодання.

Про все це треба пам'ятати не тільки у Міжнародний День Землі, бо швидкого вирішення цих проблем не існує. Вони потребують довгої, важкої і систематичної роботи.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.