Етичні поради під час дистанційного навчання

Дата: 18 січня 2021 о 09:04, Оновлено 23 лютого 2021 о 21:54
Автор: Іовова І. К.

Етичні поради під час дистанційного навчання

Дистанційне навчання можна викорастати не тільки для захисту здоровья, а ще й для тренування навички планування справ.

Пропоную вам поради, що допоможуть плідно працювати протягом цього часу. А головне - встигнути відпочити!

Дистанційне навчання - це не просто сідіння вдома. Дуже важливо розуміти, як саме організувати простір і час.

Етичні норми під час дистанційного навчання

Навчання вдома або дистанційно з будь-якого іншого місця може бути дуже ефективним, головне – самоорганізація.

• Під час карантину важливо підтримувати звичайний розпорядок дня. У вас може виникнути велика спокуса оголосити карантин додатковими канікулами і цілий день сидіти перед екраном телефону. Але зміна графіка може також викликати стрес. Корисно буде написати на аркуші паперу або на стікерах розпорядок дня і розмістити його так, щоб ви постійно його бачили. Розділяйте час для навчання і відпочинку.
  • Розпочинайте свій день як і раніше в буденному житті. Зранку снідайте, робіть зарядку, одягайте комфортний одяг. Таким чином ми в нашій підсвідомості даємо сигнал і налаштовуємося на робочий процес.
  • Розділяйте робочий простір. Важливо розділити робочий простір від домашнього. Працюйте не в тому місці де харчуєтесь чи відпочиваєте.
  • Намагайтеся працювати згідно розкладу занять, обов’язково враховуйте терміни виконання завдань. Спробуйте зрозуміти, в який час дня вам працюється найлегше.
  • Під час занять, якщо вони тривають понад годину, робіть заплановані перерви: після кожної години перемикайтеся на щось інше. Краще за все походити, порухатися, можна зарядитися позитивними емоціями від спілкування з друзями (ось тут і виручить телефон), подивитись коротке відео, перекусити. Довше, ніж на 20 хвилин, відволікатися не варто – так можна забути про головну мету.
  • Якщо у вас є така можливість – спробуйте користуватись ноутбуком чи ПК, а телефон відкладіть на кілька метрів.
  • Спілкуйтеся з однокласниками чи товаришами також по відеозв’язку щоб відчувати себе ближчими один до одного.
  • Підтримуйте чистоту вдома – вологе прибирання і провітрювання кімнати обов’язкове. Свіже та чисте повітря сприяє кращій розумовій активності.

Слідкуйте за своїм здоров’ям. Дотримуйтесь основних правил в умовах карантину та будьте здорові!