Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Шкідливі звички

Дата: 26 лютого 2018 о 11:08, Оновлено 23 лютого 2021 о 21:57

  Картинки по запросу картинки щодо виховання дітей в родині

ШКІДЛИВІ ЗВИЧКИ

Шановні батьки! Вам відомо, що існує проблема вживання молоддю алкоголю, наркотиків і тютюну. Це негативне явище ви спостерігаєте щодня і всюди.  Молодь в Україні, до того ж це і дівчата, курять і вживають слабоалкогольні напої та пиво. Практично вся молодь (97 %) вживає алкоголь і палить.

Така ситуація наражає населення України на серйозну небезпеку. Наведемо деякі статистичні дані щодо стану здоров’я українських дітей та молоді.

Так, за даними МОЗ України, сьогодні у більше ніж 50% школярів спостерігаються функціональні відхилення в діяльності різних систем організму. Статистика інституту педіатрії, акушерства і гінекології засвідчує, що лише 7-10% немовлят народжуються здоровими.

За даними МОН України виявлено різні порушення статури у приблизно 60% дітей шкільного віку; відхилення від норми у серцево-судинній системі – у 30 – 40% дітей; неврози – у 30% дітей. Майже 36% учнів ЗОШ України мають низький рівень фізичного здоров’я; 34% - рівень, нижчий за середній; 23% - середній, 7% - рівень, вищий за середній і лише 1% - високий рівень фізичного здоров’я. Кожна третя дитина в Україні з’являється на світ з певними генетичними вадами.

Серед підлітків та молоді віком від 14 до 20 років майже кожен третій хоча б раз вживав наркотики. На 01.01.2017 р. в Україні під наглядом перебуває 694 928 осіб із розладами психіки та поведінки через уживання психоактивних речовин або 1631,6 на 100 тисяч населення (на 0,72% менше, ніж у 2015 році). Упродовж 2016 року зареєстровано 115 170 осіб, яким вперше в житті встановлено діагноз психічних та поведінкових розладів, пов’язаних з уживанням психоактивних речовин, що на 1,3 % більше ніж у 2015 році (113 609 осіб).  Із загальної кількості первино зареєстрованих 3 080 осіб діти (віком від 0 до 17 років включно); 51 832 особи молодь віком від 15 до 35 років; 41660 осіб (диспансерна і профілактична групи нагляду) складали сільські мешканці або 314,5 на 100 тисяч сільського населення. В структурі захворюваності на розлади психіки та поведінки внаслідок уживання наркотичних речовин у 2016 році (диспансерна група нагляду) чоловіки складають 3289 осіб або 16,7 на 100 тисяч чоловічого населення.  Жінки у цієї групі складають 430 осіб або 1,9 на 100 тисяч жіночого населення. Порівняння зазначених показників із показниками 2015 року вказує на їх майже повну ідентичність (незначні коливання у межах статистичної похибки).

На жаль, молоді люди практично не турбуються про підтримку і зміцнення свого здоров’я. В них сформована зовсім необґрунтована впевненість у тому, що здоров’я гарантоване молодим віком, що будь-які навантаження, грубі порушення харчування, режиму праці, відпочинку, стреси, наслідки шкідливих звичок спроможний самостійно подолати молодий організм.

Наслідком такого ставлення до свого здоров’я є те, що молодь хворіє. Найпоширеніші хвороби серед молоді сьогодні – це: хронічні захворювання різних органів і систем; психоневрологічні розлади; короткозорість; ожиріння; порушення постави; підвищений кров’яний тиск. Також збільшується ризик серцево-судинних хвороб та відбувається «омолодження» як серцево-судинних, так і хронічних захворювань.

Причин поширення серед дітей і молоді паління, вживання спиртного і наркотиків багато. На жаль, найчастіше вони призвичаюються до їх уживання в мікросередовищі сім’ї,  навіть, на перший погляд, цілком благополучної, де традиційно панує поблажливе ставлення принаймні до „культурного” вживання алкоголю. За даними досліджень, з 81 родини, де  один з батьків випивав, не зловживаючи спиртним, діти знали смак алкоголю у 44 випадках; у 33 сім'ях, в яких батьки взагалі не вживали спиртних напоїв, діти пробували їх  у 4 випадках.

У сім'ях алкоголіків і наркоманів складаються найнесприятливіші умови для виховання дітей. Шкідливо впливає на школярів читання творів або перегляд кінофільмів, де смакуються моменти, в яких учень ще не в змозі правильно розібратися, а також невміння організувати своє дозвілля, зайнятися корисними для розвитку справами. Тому виховна робота повинна передусім спрямовуватися на запобігання палінню, алкоголізму, наркоманії.

Поради батькам щодо профілактики поширення серед молоді наркогенних речовин

1. Встановлювати і дотримуватися загальноприйнятих норм поведінки, чіткого режиму життя (розподіл часу для праці, навчання, дозвілля, відпочинку); практикувати визначення кожному членові сім'ї його обов'язків, контролювати їх виконання, спільно з дітьми аналізувати стан життя родини, її перспективи, сімейні плани тощо.

2. Старатися тримати під контролем вільний час дитини, цікавитись її успіхами, проблемами, труднощами, інтересами, запитами, прагненнями і способами їх задоволення.

3. Знати товаришів своєї дитини, коло її неформального спілкування, сповідувані нею ідеали, пріоритетні життєві орієнтири.

4. Виховувати у дітей відповідальне, ціннісне ставлення до свого здоров'я; культивувати розуміння обов'язку допомагати в майбутньому своїм літнім батькам, родичам, дітям, нужденним, утримувати свою сім'ю.

5. Компетентно й педагогічно грамотно (без повчань, моралізування, надокучливості, залякування, з урахуванням індивідуальних і вікових характеристик) обговорювати з дітьми проблеми асоціального змісту життя окремих людей (наркоманів, токсикоманів, алкоголіків). Стежити і намагатися, щоб перша інформація про  наркотичне лихо і сумнівний "кайф" надійшла до дітей  саме від батьків, родини, а не від компанії з вулиці.   

6. Обмежувати доступ дітей до інформації, що популяризує наркоманію, зваблює їх насолодою від вживання наркотичних і токсичних речовин (кіно, відеофільми, пісенні твори, що акцентують на привабливих сценах “кайфування" в стані наркотичного одурманення свідомості, розуму людини).

 7. Розвивати й заохочувати у дітей самостійність, уміння обстоювати власну позицію, переконання; навчати їх протистояти агітації прихильників сучасного способу життя, прикрашеного наркотичними і токсичними речовинами, алкоголем тощо.

8. Підтримувати постійний зв'язок з навчально-виховними закладами, допомагати їм у пропаганді утвердженні здорового способу життя підростаючого покоління.

9. Знати і вміти пояснити основні прикмети чи зовнішні ознаки вживання дітьми наркотиків, токсичних речовин, алкоголю (зміна фізичного стану, поведінки, активності тощо).

10.Бути готовими і рішучими до консультацій з педагогами, психологами, медиками; до відвертої, спокійної розмови з дитиною; до прийняття "дисциплінарних" рішень щодо обмеження "непродуктивного" часу життя дитини і контактування її з "підозрілими" товаришами.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.