Секрет антистрес -розмальовок. Чому дитяча забава раптом стала популярною серед дорослих
Чому раптом дорослі вдалися до дитинства і проводять вечори, розфарбовуючи квіточки, листочки і тваринок? Що особливого є в цих чорно-білих малюнках, через які люди, озброївшись кольоровими олівцями і ручками, готові відмовитися від давніх хобі і почати розмальовувати? Давайте спробуємо розібратися.
Психологи стверджують, що художня діяльність сприяє самоспостереженню, самоусвідомленню і як наслідок – зняттю стресу. Плавні лінії, повторювані рухи, поєднання кольорів розслаблюють мозок, а сам процес діє на людину на кшталт медитації. До речі, одним із перших почав застосовувати розфарбовування як техніку розслаблення Карл-Густав Юнг. Вперше він намалював мандалу в 1916 році, а за два роки малював у своєму блокноті щодня. Надалі він усвідомив, що кожен малюнок відбиває його внутрішнє життя на даний момент. У підсумку вчений дійшов висновку, що подібна діяльність прокладає шлях до розкриття індивідуальності кожної людини.
Під час розфарбовування задіяні різні ділянки мозку – як ті, що відповідають за креативність, так і ті, що керують логічним мисленням. Водночас емоційність притуплюється, і ми цілком занурюємося у процес. З кожним рухом олівця тіло розслаблюється, в душі запановує спокій, і життя починається здаватися настільки ж яскравим, як створювана картинка, повсякденні турботи і негаразди відходять на другий план.
Беручи до уваги спосіб життя сучасної людини, мультизадачність, скажений темп, масиви інформації, час, відведений виключно для себе і для творчості, стає особливо цінним. Нехай це буде всього 20 хвилин, але в цей момент життя навколо завмирає, ми зупиняємося і поглядаємо всередину себе, вихоплюючи з надр себе справжнього.
Віднедавна в деяких країнах антистрес-розмальовки стали використовувати як терапію в лікувальних установах. Вважається, що заняття малюванням допомагає реабілітації людей, які вимушено опинилися у складних обставинах. Вони отримують можливість відволіктися від труднощів і переосмислити своє життя, відкрити у собі нові таланти і отримати позитивні емоції. Розмальовки здатні сприятливо впливати на психічне і фізичне здоров’я людини. Багато хто зізнається, що розфарбовування допомагає подолати безсоння і депресію.
Розфарбовування картинок, що містять безліч різних елементів, може також стати прекрасною можливістю проведення спільного часу з дітьми. Формат антистрес-розмальовок дозволяє одночасно працювати над одним малюнком кільком людям, а атмосфера спокою і затишку, спільна творчість зближують і звільняють від комплексів.
.