10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я.
10 жовтня відмічають Всесвітній день психічного здоров’я. Тому в сьогоднішній публікації хочу поділитись деякими порадами щодо того, як його зберегти.
До складових психічного здоров’я можна віднести: самостійність, соціальний і особистий інтерес, вміння ризикувати, турбота про майбутнє, прийняття невизначеності і прийняття себе, гнучкість, терпимість, захоплення і відповідальність за власні емоції.
Отже, психічне здоров’я – це коли людина може насолоджуватися життям та створювати рівновагу між життєвою діяльністю та зусиллями для досягнення психологічної стійкості. І для такої життєвої психологічної стійкості нам дуже необхідно мати свій внутрішній ресурс. Ресурс це те, до чого ми можемо звернутися коли:
– ми перебуваємо в нерішучості;
– немає сил, здійснити бажане;
– хочемо змін в житті;
– немає інтересу до життя, і мало що радує;
– хочеться скинути вантаж втоми;
– не вистачає життєвих сил;
– руки опускаються;
– не вистачає впевненості;
– відчувається тривога і неспокій;
– немає відчуття гармонії;
– відчуття безсилля і відсутності опори в житті.
І я думаю, що кожен може продовжити цей список, адже в житті бувають такі ситуації, коли відчуваєш, що сам не можеш справитись, що потрібно «поповнити» внутрішні сили, щоб вистояти.
То що ж робити, коли потребуєш таку «підзарядку»? Можна скористатись зовнішніми і внутрішніми ресурсами.
Зовнішні ресурси:
-пам’ятні речі, спілкування з друзями, сім’я, будинок, дерево і т. д.
Внутрішні ресурси бувають:
– тілесні відчуття тіла, заняття спортом, танець, сон, масаж, хобі і заняття, які вимагають роботи з використанням ручної моторики (вишивання, плетення, ліплення, малювання, різьблення і т.д.), відпочинок, голос і спів;
– емоційні: чутливість, прояв емоцій, сприйнятливість, сентиментальність, творчість;
– когнітивні: плани, розуміння, уяву, допитливість, ідеї, цінності, права, спогади, самоідентифікація, медитація, творчість, усвідомлення.
Для ознайомлення з медитацією, пропоную переглянути відео і скористатись порадами психолога.
Поради психолога: Медитація: https://youtu.be/BvykiMSqpI8
Сподіваюсь, що ця публікація з порадами допоможе Вам відновлювати вчасно свій ресурс і стійко долати життєві перешкоди. А також нагадую, що Ви завжди при потребі можете звернутись за консультацією до фахівців соціально-психологічної служби ліцею.