Критерії, правила і процедури оцінювання управлінської діяльності керівних працівників закладу освіти

Дата: 11 серпня 2021 о 04:51, Оновлено 31 грудня 2021 о 15:37

Критерії результативності управлінської діяльності

керівників КЗ "ПРИМОРСЬКИЙ ЛІЦЕЙ"

Управлінська діяльність адміністрації ліцею на сучасному етапі передбачає вирішення низки концептуальних  положень, а саме:

• створення умов для переходу від адміністративного стилю управління до громадсько-державного;
  • раціональний розподіл роботи між працівниками школи з урахуванням їх кваліфікації, досвіду та ділових якостей;
  •  забезпечення оптимальної організації навчально-виховного процесу, який би забезпечував належний рівень освіченості і вихованості випускників та підготовку їх до життя в умовах ринкових відносин;
  • визначення найбільш ефективних для керівництва шляхів і форм реалізації стратегічних завдань, які б повною мірою відповідали особливостям роботи навчального закладу та діловим якостям адміністрації, раціональне витрачення часу всіма працівниками школи;
  • правильне і найбільш ефективне використання навчально-матеріальної бази та створення сприятливих умов для її поповнення в умовах ринкових відносин;
  • забезпечення високого рівня працездатності всіх учасників навчально-виховного процесу;
  • створення здорової творчої атмосфери в педагогічному колективі.

Сучасні положення освітнього менеджменту вимагають від керівника ліцею фахових компетенцій:

• прогнозувати позитивне майбутнє і формувати дух позитивних змін;
  • забезпечувати відкрите керівництво;
  • вивчати інтереси і потреби місцевої громади й суспільства в цілому, щоб визначати нові цілі і завдання;
  • організовувати роботу колективу на досягнення поставлених цілей;
  • працювати над залученням додаткових ресурсів для якісного досягнення цілей;
  • постійно вчитися і стимулювати до цього членів педагогічного колективу.

Інакше кажучи, діяльність керівника ліцею визначається такими чинниками:

• рівнем його компетентності;
  • обраною концепцією власної діяльності;
  • рівнем розвитку і спрямованості організаційної культури закладу.

Установити ефективність освітнього процесу, якість створених умов для його проведення, вплив керівника на продуктивність роботи ліцею неможливо без належної оцінки результатів його діяльності.

Однією з форм контролю діяльності педагогічних працівників, до яких належать і керівники загальноосвітніх навчальних закладів, є атестація. Метою даного процесу контролю за діяльністю закладу є:

• найбільш раціональне використання спеціалістів, підвищення ефективності  їх праці та відповідальності за доручену справу;
  • сприяння подальшому покращенню підбору і вихованню кадрів, підвищення їх ділової кваліфікації;
  • посилення матеріальної  і моральної зацікавленості працівників;
  • забезпечення більш тісного зв’язку заробітної плати з результатами їхньої праці;
  • визначення відповідності займаній посаді;
  • стимулювання їх професійного та посадового зростання.

Ефективність управлінської діяльності керівника загальноосвітнього навчального закладу характеризується станом реалізації його управлінських функцій, основних аспектів та видів діяльності, ступенем їх впливу на результативність навчально-виховного процесу з урахуванням основних чинників високої якості управління:

1. Саморозвиток та самовдосконалення керівника у сфері управлінської діяльності.
  2. Стратегічне планування базується на положеннях концепції розвитку школи, висновках аналізу та самоаналізу результатів діяльності.
  3. Річне планування формується на стратегічних засадах розвитку навчального закладу.
  4. Здійснення аналізу і оцінки ефективності реалізації планів, проектів.
  5. Реальне календарне планування враховує усі напрямки діяльності школи та доводиться до відома  усіх рівнів.
  6. У школі практикується створення спільних предметних програм.  Діє спільна виховна програма, у створенні  та реалізації якої беруть участь батьки, вчителі та учні.
  7. Забезпечення професійного розвитку вчителів, методичного супроводу молодих спеціалістів.
  8. Поширення позитивної інформації про заклад (засобами шкільної преси, інформаційних бюлетенів, громадських конференцій, семінарів, контактів з ЗМІ тощо).
  9.  Створення повноцінних умов функціонування закладу (безпечні та гігієнічні). Наявність засобів для фізичного, інтелектуального розвитку учнів та педколективу.
  10. Застосування ІКТ-технологій у навчально-виховному процесі та повсякденному житті.
  11. Забезпечення якості освіти через взаємодію всіх учасників навчально-виховного процесу.
  12. Позитивна оцінка компетентності керівника з боку працівників.