Алгоритм інформування здобувачів освіти 6-11 класів та їх батьків про негативні тенденції втягування неповнолітніх осіб до злочинної діяльності терористичного характеру
Алгоритм
Шановні батьки!
Україною шириться небезпечне явище: діти за винагороду від росіян спалюють автівки наших військових, або вчиняють інші протиправні дії. Зазвичай це підлітки, які шукають легкі гроші та стають легкою здобиччю російських спецслужб.
У чатах різних месенджерів (наприклад "Telegram") неповнолітнім надходять повідомлення про те, що є нібито високооплачувана робота, даються протиправні завдання, а після їх виконання і фотопідтвердження обіцяється винагорода у 200-2000 доларів.
Такі випадки - не рідкість, і, на жаль, траплялись і у Запоріжжі. Декілька підлітків вже отримали реальне покарання у вигляді позбавлення волі.
Так, за підпал військового авто, особа може отримати покарання позбавленням волі на строк до 8 років! (ст.114-1 та ст.194 Кримінального кодексу України).
Ми звертаємося до батьків! На ваших плечах відповідальність за дії дитини. Наслідки її неусвідомлених дій можуть бути непоправними.
Стежте за поведінкою ваших дітей! Контролюйте їх перебування у інтернеті і соцмережах. Помічайте найменші зміни у поведінці і настроях. Говоріть з дітьми щиро. Не дайте їм загубити своє майбутнє по вказівці ворога!
Зверніть увагу:
У дітей у месенджері «Телеграм» можуть бути групи з назвами: «StopGrave Запоріжжя», «StopGrave /ОСТАНОВИ МОБИЛИЗАЦИЮ», або ж інші групи. Після вербування дітей їм як правило надходять інструкції з завантаженням застосунку "Timemark", який під час фотографування відображає геопозицію, що було б підтвердженням виконання злочину.
Крім цього, вербування дітей відбувається в проросійських групах Телеграм-каналів та через оголошення в «Інтернеті» про надання роботи або на сайтах знайомств.
Якщо відчули небезпеку, дзвоніть:
Телефон поліції - 102
Алгоритм інформування здобувачів освіти 6-11 класів та їх батьків про негативні тенденції втягування неповнолітніх осіб до злочинної діяльності терористичного характеру
1. Заклад освіти на платформі дистанційного навчання створює окреме завдання для учнів 6-11 класів за темою: «Інформування про негативні тенденції втягування неповнолітніх осіб до злочинної діяльності терористичного характеру» та додає до нього файл із Пам’яткою.
2. В описі до завдання заклад освіти розміщує інформацію про те, що учні 6-11 класів разом зі своїми батьками до 28 вересня 2024 року (включно) мають ознайомитися про негативні тенденції втягування неповнолітніх осіб до злочинної діяльності терористичного характеру та суспільно небезпечними наслідками скоєння неповнолітніми таких видів злочинів під ПІДПИС!!! за наступним алгоритмом:
1) роздрукувати Пам’ятку або переписати від руки;
2) ознайомитися із Пам’яткою разом із батьками;
3) у відповідних графах вписати свої ПІБ, поставити підписи (учні віком до 14 років пишуть слово «ознайомлений/ознайомлена»), та дату ознайомлення;
4) відсканувати/сфотографувати Пам’ятку, із якою учень/учениця та його/її батьки ознайомилися під підпис, завантажити до завдання та надіслати його як виконане.
3. Керівники органів управління освітою створюють на Google-диску папку із матеріалами щодо інформування учнів 6-11 класів та їх батьків про негативні тенденції втягування неповнолітніх осіб до злочинної діяльності терористичного характеру (сканкопії/фото Пам’яток) підпорядкованих закладів освіти. У межах загальної папки створюються окремі папки із назвами підпорядкованих закладів освіти та надаються доступи до них керівникам закладів освіти.
4. Заклад освіти збирає сканкопії/фото Пам’яток, з якими учні 6 – 11 класів та їх батьки ознайомилися під підпис, завантажує до папки на Google-диску та надає доступ відділу освіти.